Proč bychom měli řasu Kelp konzumovat častěji


Kombu nebo Kelp

Mořských řas existuje mnoho druhů a někteří lidé se mohou přít, která z nich je zdraví prospěšnější, obsahuje více minerálů a vitamínů, a je vhodnější pro vaření i v syrovém stavu. Setkáte-li se s názorem, který vyzdvihuje řasu Kombu a porovnává ji s druhem zvaným Kelp, vězte, že se jedná o jednu a tutéž rostlinu. Její český botanický název zní Chaluha bublinatá, ten získala podle svého nápadného vzhledu dlouhých ramen s nafouklými vzduchovými polštářky.

mořské pobřeží

Kombu a Kelp je tedy totéž, a co nám může nabídnout?

Vysoký obsah jódu – jód je ve vnitrozemí málo rozšířený, ale důležitý prvek pro správnou funkci štítné žlázy a pro správnou činnost hormonálního systému a již řadu let se přidává např. do kuchyňské soli. Z tohoto zdroje je však jód hůře využitelný, někteří léčitelé propagují názor, že anorganické sloučeniny jódu jsou pro organismus spíše zátěží, a že z rostlin je lépe přijmeme. Každopádně tu máme v podobě řasy Kelp zdroj j jódu, který lidé využívali již před staletími. Kromě jódu obsahují tyto rostliny i další minerály, které jsou mnohdy v suchozemské stravě málo zastoupené.

pokrm s řasou

Čisté prostředí – co možná nevíte, je fakt, že se Kelp vyskytuje pouze tam, kde není mořská voda zasažena radioaktivním spadem a toxickými látkami, jako jsou ropné skvrny, ftaláty, těžké kovy, rezidua pesticidů, barev a ředidel a dalších chemikálií. V takové vodě řasa nepřežije, máte tedy jistotu, že do svého těla dodáváte živiny a minerály potřebné, které mnohdy naopak z těla „vytahují“ těžké kovy (rtuť a kadmium), formaldehyd a další toxické látky.

Pro lidi i pro zvířata – makrobiotici a zastánci čínské medicíny http://www.cshlm.cz/ nakupují převážně tuto řasu pod názvem Kombu, mezi jinými lidmi je mimo jiné rozšířený názor, že jde o skvělý prostředek pro detoxikaci a výživu lidí i zvířat. Může se totiž přidávat domácím mazlíčkům do potravy, kde působí jako čistič, zásobuje minerály pokožku a srst a pomáhá udržet zdravé dásně a zuby. Pro zvířata jsou zuby naprosto klíčové, nemohou si vypomáhat implantáty a umělým chrupem, jako my, a pokud jim „odejdou“ ty důležité zuby (zadní stoličky a špičáky), může to mít i fatální následky.